Ciemati Mjanmā

No 2014. gada Orifarm trīs gadu garumā piedalās projektā “Atbalsti ciematu” ('Support a village'), kur mēs sniedzam palīdzību 10 Mjanmas ciematiem.

Projektā tiek sniegts ieguldījums vairākās iniciatīvās, kuru mērķis ir palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem lauku apvidos gūt ilgtspējīgu iztiku un tādējādi nodrošināt pašreizējās pozitīvās attīstības turpināšanos Mjanmā.

Par projektu

Projekta “Atbalsti ciematu” pamatā ir sadarbības gars, kur cilvēki cits citam palīdz un kopiena stiprina katru ģimeni. Tajā tiek atbalstītas vairākas iniciatīvu, tostarp sakņu dārzu iekopšana, tārpu audzēšana kompostam un mēslojumam, lopkopības uzsākšana, “rīsu banku” izveide, lai nodrošinātu pārtiku sausuma periodos, tualetes un sanitāro apstākļu uzlabošana un veselības aprūpes darbinieku apmācība.

Turklāt lauku apvidos dzīvojošajām sievietēm tiek sniegta iespēja izveidot ietaupījumu grupas, kur viņas savukārt var aizņemties naudu investīcijām. Šīs investīcijas var ļaut viņām nomāt zemesgabalu rīsu audzēšanai un tādējādi garantēt viņām regulārus ienākumus.

“Atbalsti ciematu” ir kas daudz vairāk nekā tikai mācīt dažām sievietēm par sakņu dārziem un mājlopiem. Daudz ģimeņu varēs atļauties sūtīt savus bērnus skolā, un tādējādi uzlabosies visas ģimenes nākotne.

Kādēļ Mjanma?

Mjanma ir valsts, kas strauji attīstās. Tā pēdējos gados piedzīvojusi reformas un demokratizāciju. Preses brīvība arvien uzlabojas, un cilvēkiem ir vairāk tiesību.

Mjanma ir arī valsts ar bezgalīgām iespējām un iedzīvotājiem, kuriem ir enerģija un vēlme uzlabot savu kopienu un kuri ir gatavi pielikt pūles, lai varētu par sevi parūpēties.

Projekta “Atbalsti ciematu” mērķis ir sniegt birmiešiem tieši tādu palīdzību, kāda viņiem nepieciešama, lai veicinātu attīstību un ļautu viņiem pārņemt grožus pēc saņemtās palīdzības.

Par Mjanmu

Kopš valsts neatkarības 1948. gadā pie varas ir bijušas vairākas militārās huntas. Gadiem ilga nolaidība, izolācija, ārvalstu investīciju trūkums un etniskie konflikti ir noveduši pie tā, ka pašlaik katrs ceturtais birmietis slīgst nabadzībā bez piekļuves elementāriem veselības aprūpes un izglītības pakalpojumiem.

Vairāk nekā 500 000 birmiešu Mjanmā ir bēgļi savā valstī vai dzīvo trimdā ārpus valsts. Nesprāgušas mīnas un munīcija traucē plašu teritoriju attīstībai, it īpaši pie Taizemes robežas.

2010. un 2012. gada vēlēšanu rezultāti deva politisko varu partijai “Nacionālā līga par demokrātiju” (National League for Democracy) ar opozīcijas līderi Aunu Sanu Su Či (Aung San Suu Kyi). Tajā pašā laikā jaunā prezidenta Tein Seina (Thein Sein) civili militārā valdība uzsāka politisko reformu, kuras rezultātā tika daļēji atjaunota vārda brīvība, sniegts lielāks vēriens pilsoniskam sabiedrības darbam un iespēja kritizēt valdību un valsts pārvaldi. Taču vēl ir daudz darāmā.

Vēlaties uzzināt vairāk?

DanChurchAid (Folkekirkens Nødhjælp) vada projektu “Atbalsti ciematu”.

Vairāk par organizāciju un projektu lasiet tīmekļa vietnē https://www.danchurchaid.org/