Skolas Kambodžā

Orifarm ir ieguldījis septiņu skolu celtniecībā Kambodžas lauku provincēs Lauku skolu programmas (Rural Schools Program) ietvaros.

Pirmā skola “The Little Mermaid School” tika pabeigta 2006. gada oktobrī, un pēc tam tika uzceltas vēl sešas skolas ar Orifarm finansiālo atbalstu, dodot tām nosaukumu “Hans Christian Andersen Schools”.

Par projektu

Skolu fonda pamatā ir divas bezpeļņas organizācijas: “American Assistance for Cambodia ” un “Japan Relief for Cambodia ”, kas vāc naudu no privātiem investoriem ASV un Japānā, kur dzīvo projekta autors Bernards Krišers (Bernard Krisher).

Āzijas Attīstības banka iegulda 12 000 ASV dolāru, turpretim privātie investori – 15 800 ASV dolāru. Par šo summu iespējams uzcelt jaunu skolu, iegādāties mācību resursus un izvietot saules enerģijas paneļus, lai saražotu pietiekami daudz enerģijas datoriem un nodrošinātu skolēniem piekļuvi internetam. Nepieciešams arī pieņemt darbā angļu valodas skolotājus un ieguldīt informācijas tehnoloģijā.

Pēc skolas izveides tā darbosies kā parasta Kambodžas valsts skola Kambodžas Izglītības ministrijas paspārnē.

Kambodža

Kambodža joprojām cieš no četru gadu ilgā sarkano khmeru režīma, kas ilga no 1974. gada līdz 1979. gadam. Vairāk nekā divi miljoni no astoņiem miljoniem iedzīvotāju gāja bojā visaptverošā pilsētiedzīvotāju pārvietošanā uz laukiem, nāvessodu izpildē vai ģimeņu sadalīšanā. Postu pastiprināja slimības un bads.

Izglītotā elite pilnībā izzuda, un mūsdienās šī valsts joprojām nespēj aizpildīt izglītības vakuumu. Vairāk nekā 65% iedzīvotāju ir analfabēti, no kuriem 78% ir sievietes. Vairāk nekā 40% iedzīvotāju ir jaunāki par 14 gadiem (aptuveni seši miljoni).

Tas pastiprina nepieciešamību valdībai nodrošināt izglītību, jo gandrīz visi valsts intelektuāļi, izglītotie iedzīvotāji, mākslinieki un skolotāji tika iznīcināti četru Pola Pota (Pol Pot) varas gadu laikā. Šīs iznīcības sekas ir izglītības tradīcijas trūkums, citiem vārdiem sakot, viņiem viss ir jāsāk no nulles.

Mūsdienās Kambodžā ir 3000 ciematu, kuros nav nevienas skolas, kur bērni neiegūst izglītību vai kur viņi ir spiesti sēdēt atklātā laukā bez jebkādas aizsardzības no saules vai lietus.

Tādēļ atbalsts Lauku skolu programmai un turpmākai Kambodžas attīstībai Orifarm ir būtisks ieguldījums.

Vēlaties uzzināt vairāk?

Ja vēlaties uzzināt vairāk par projektu, dodieties uz Kambodžas skolu tīmekļa vietni.